Akademia Młodego Piłkarza Wyszogród

Wnioskodawca: Stowarzyszenie Mecenasów Sportu Wyszogród

Tytuł projektu: Akademia Młodego Piłkarza Wyszogród

Kwota dotacji: 1200,00 zł 

Realizacja: Od 2017-06-02 do 2017-10-01

Cel projektu to rozwijanie i szerzenie pasji sportowych oraz zapewnienie zdrowego rozwoju psychofizycznego dzieciom poprzez udział w zajęciach zabawowo-treningowych z piłką nożną.

Działania:

Wszechstronne szkolenie ruchu, jak biegi, skoki czy rzuty. Dzięki specjalnie dobranym ćwiczeniom młodzi piłkarze uczą się panowania i kontroli nad piłką w różnych formach. Zabawy często „ubrane” są w opowieści ruchowe, co pozwala dzieciom rozwijać wyobraźnię i jest dla nich bardziej interesujące. W każdym treningu nie może również zabraknąć tego co w piłce nożnej jest najważniejsze czyli gry. Grze zawsze towarzyszą emocje dzięki którym dzieci jeszcze bardziej przywiązują się do tego sportu. Podczas treningów stosowane są różnorodne formy gier ( 1×1,2×2,3×3) często wyglądają one zupełnie inaczej (ilość bramek, wielkość bramek, szerokość boiska itd). W grach od samego początku wpajane są dzieciom zasady fair play co procentuje w przyszłości i buduje dobre postawy. Podsumowaniem szkolenia będzie turniej piłkarski.

Rezultaty:

  1. Organizacja 40 godzin zajęć szkoleniowych z gry w piłkę nożną dla dzieci w wieku 5-8 lat. Dzieci uczyły się elementów technicznych gry, rywalizacji opartej na zasadach fair-play, przepisów gry pod kierunkiem profesjonalnej kadry trenerskiej,
  2. Nabycie nowych umiejętności sportowych, integracja, nawiązanie nowych znajomości przez grupę 20 osobową,
  3. Trwałość projektu - "AMP" po zakończonym projekcie będzie nadal prowadzić szkolenie dzieci.