Rusz się człowieku

Wnioskodawca: Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Rakowie

Tytuł projektu: Rusz się człowieku

Kwota dotacji: 1500,00 zł

Realizacja: Od 2017-07-01 do 2017-11-30

Celem projektu jest integracja kobiet z powiatu płockiego zamieszkujących na terenach wiejskich. Stworzenie poczucia odpowiedzialności za własne zdrowie i przyszłość oraz zaangażowanie kobiet do działań mających na celu podniesienia własnej samooceny, oraz jakości życia poprzez uczestniczenie w zajęciach, które bardzo rzadko są ograniczone na terenach wiejskich.

Działania:

Systematyczne treningi aerobowe w postaci zajęć ZUMBY we wsi Rakowo dla kobiet z powiatu płockiego zamieszkujących na terenach wiejskich.

Wysiłek fizyczny może być doskonałym „lekiem” o wszechstronnym działaniu – zarówno profilaktycznym, jak i terapeutycznym – dostępnym niemal dla każdego i w każdym wieku. Należy uświadomić sobie, że wcale nie muszą to być wyszukane formy zajęć sportowych w ekskluzywnych fitness klubach – wystarczą najprostsze formy wysiłku, dostosowane do indywidualnych możliwości, które regularnie podejmowane pozwolą kształtować własny potencjał zdrowotny.

Rezultaty:

  1. Integracja 15 kobiet z powiatu płockiego zamieszkujących tereny wiejskie,
  2. Stworzenie poczucia odpowiedzialności za własne zdrowie i przyszłość, 
  3. Zaangażowanie kobiet do działań mających na celu podniesienia własnej samooceny, oraz jakości życia poprzez uczestniczenie w zajęciach, które bardzo rzadko są ograniczone na terenach wiejskich,
  4. Organizacja zajęć aerobowych w postaci zajęć ZUMBY, które miały na celu zmotywowanie Pań do wysiłku fizycznego i do wpisania ich w stały grafik ćwiczeń.