WITAMY
środa, 29 czerwca 2022

Menu
Działaj lokalnie

Znajdż Nas na Facebooku

Federacja Funduszy Lokalnych

Organizacja Pożytku Publicznego

ARF w Polsce

PAFW

Mazowsze lokalnie

RCEE Płock

ZIARNO

Zielona Lekcja

Ostrowy

ESKA

Tygodnik Płocki


Warsztaty w PodgórzuW sierpniu odbyły się w Podgórzu szkolenia dla młodzieży działającej przy ochotniczych strażach pożarnych w zakresie umiejętności niesienia pierwszej pomocy przedmedycznej. 

  


 Kurs miał za zadanie uświadomienie uczestnikom konieczności niesienia pomocy innym w zagrożeniu życia, ułatwienie przełamania strachu i nauczyć jak pomóc w zdarzeniach "na ulicy", "w domu" i "w pracy"; tak, aby kursanci umieli udzielić pomocy bez specjalnych środków, często tym, co jest w zasięgu ręki.

  

 Jednym z głównych elementów prowadzonych zajęć były ćwiczenia praktyczne z udziałem pozorantów oraz na fantomach. Kurs prowadzony był przez wyszkoloną kadrę z Maltańskich Służb Medycznych i zakończył się egzaminem. 
Uczestnikom zostały wręczone certyfikaty ukończenia szkolenia w zakresie udzielania pomocy przedmedycznej.

 

 

  

 

W ramach odprężenia młodzi strażacy uczyli się capoeiry i trzeba przyznać, że nawet dobrze im szło. 

    
Zapoznawali się też z profesjonalnym sprzętem strażackim, dla sprawdzenia czy on rzeczywiście działa podlany został trawnik przy szkole w Podgórzu i nie tylko...    

 

 Jak się okazało wszystkie urządzenia były sprawne

    


Na wszystkich wyjazdach dopisywał nam dobry humor. Nauce zawsze towarzyszyła świetna zabawa, o czym świadczą roześmiane twarze uczestników oraz prośby o zorganizowanie kolejnych wyjazdów.