WITAMY
środa, 29 czerwca 2022

Menu
Działaj lokalnie

Znajdż Nas na Facebooku

Federacja Funduszy Lokalnych

Organizacja Pożytku Publicznego

ARF w Polsce

PAFW

Mazowsze lokalnie

RCEE Płock

ZIARNO

Zielona Lekcja

Ostrowy

ESKA

Tygodnik Płocki


Projekty zrealizowane w ramach II Edycji PU


 


Wnioskujący: Szkolny klub ekologiczny OIKOS, Zespół Szkół Budowlanych w Płocku
Nazwa projektu: Krajobraz historyczny – zapomniane dziedzictwo, czy perły kultury Mazowsza Północnego.  
Kwota dofinansowania: 2000,00 PLN
Dotychczas wykonano: opracowano „Kalendarium dziejów Płocka”, odbył się konkurs „Czy znasz swoje miasto i region?”. Przeprowadzono warsztatowe z historykiem na temat „Przemiany społeczne, gospodarcze i cywilizacyjne na przestrzeni regionu, a warunki środowiskowo-przyrodniczego. Miała również miejsce wycieczka do Skansenu w Sierpcu- poznanie tradycji wielkanocnych oraz do Towarzystwa Naukowego Płocka. Poznanie skarbów biblioteki im. Zielińskich. Przygotowano trasy wycieczki „Szlakiem zabytków Płocka”. Ogłoszono konkurs „Młody reporter na tropie zabytków”.


10.jpg

 


Opracowano „Kalendarium dziejów Płocka”, odbył się konkurs „Czy znasz swoje miasto i region?”. Przeprowadzono warsztatowe z historykiem na temat „Przemiany społeczne, gospodarcze i cywilizacyjne na przestrzeni regionu, a warunki środowiskowo-przyrodniczego. Miała również miejsce wycieczka do Skansenu w Sierpcu- poznanie tradycji wielkanocnych oraz do Towarzystwa Naukowego Płocka. Poznanie skarbów biblioteki im. Zielińskich. Przygotowano trasy wycieczki „Szlakiem zabytków Płocka”. Ogłoszono konkurs „Młody reporter na tropie zabytków”.

 

Wnioskujący: Szkoła Podstawowa w Łącku.
Nazwa projektu: Ocalić od zapomnienia- historia zapisana w legendzie.
Kwota dofinansowania: 2000,00 PLN
Dotychczas wykonano: Wystawę prac graficznych, które powstały podczas zajęć plastycznych, inspirowanych legendami lokalnymi, zebranymi od dziadków. Ukazał się artykuł w „Gazecie Łąckiej”, trwają przygotowania do wydania książki.


10.jpg

 

Wnioskujący: Tropiciele przeszłości przy Szkole Podstawowej w Piotrkówku.
Nazwa projektu: Dzieci – dzieciom, kultura i obrzędy polskiej wsi jako wkład w kulturę europejską .
Kwota dofinansowania: 2 000,00 PLN
Dotychczas wykonano: Odbyło się spotkanie z poetką ludową p. C. Milczarek w celu poznania twórczości ludowej naszego regionu. Zakupiono materiały na stroje ludowe, w obecnej chwili szyjemy je. Odbywają się również próby tanecznej i wokalnej w celu przygotowania programu artystycznego. Zbieramy pamiątki z przeszłości.Wnioskujący: Zespół Szkół w Gąbinie.
Nazwa projektu: Tacy sami.
Kwota dofinansowania: 2000,00 PLN
Dotychczas wykonano: Odbyły się warsztaty dla młodzieży objętej programem. Tworzenie prezentacji multimedialnej pt. „Tacy jesteśmy.”

 

10.jpg

 


Wnioskujący: Szkolne Koło Młodych Ekologów Szkoła Podstawowa w Borkach
Nazwa projektu: Być i czuć się cząstka przyrody
Kwota dofinansowania: 1500,00 PLN
Dotychczas wykonano: Ogłoszono konkurs na budki lęgowe, które następnie zostały wywieszone w lesie. Nawiązano kontakt z łowieckim kołem „tygrys”, dzięki czemu postawiono paśniki i dzieci dokarmiały zwierzęta zimą. Działo się to wszystko w ramach Zwiadu ekologicznego. Miała miejsce wycieczka nad Wisłę w celu jej zbadania. Odbył się również konkurs z okazji święta kwiatów pt. „Od niezapominajki do róży”. Zbierano także puszki i posprzątano wokół szkoły. W nagrodę za ciężką pracę było ognisko z kiełbaskami.

 

10.jpg

 


Wnioskujący: Klub Młodych Talentów przy Szkole Podstawowej w Radzanowie.
Nazwa projektu: Chcę wzrastać.
Kwota dofinansowania: 1800,00 PLN
Dotychczas wykonano: Odbyły się warsztaty kulinarne oraz inscenizacja Wielkanocna dla rodziców, nauczycieli, Samorządu Lokalnego i mieszkańców wsi Radzanowo.


 

10.jpg

 Wnioskujący: Drużyna Harcerska przy Gimnazjum w Radzanowie.
Nazwa projektu: Młodzież dorosłym i dzieciom.
Kwota dofinansowania: 1600,00 PLN
Dotychczas wykonano: Miał miejsce turniej sprawnościowy z okazji Harcerskiego kolędowania, organizowany z Komendą Hufca ZHP „Mazowsze”. Były występy profesjonalnych żonglerzy pt. „Tańczący z piłkami”, a także 2 spotkania z nimi, podczas, których uczyli dzieci i młodzież żonglerki. W planach jest festyn z okazji Dnia Matki.

 

10.jpg

 

10.jpg

 


Wnioskujący: Grupa Młodzieżowa „LIBERO” przy LKS Orkan Lelice .
Nazwa projektu: Coś dla ducha, coś dla ciała.
Kwota dofinansowania: 1500,00 PLN
Dotychczas wykonano: Zorganizowano zajęcia plastyczne na temat „Zwyczaje i obrzędy na Mazowszu” oraz „Sport w moich oczach”. Ponadto są zajęcia rekreacyjne na pływalni, wyjazdy do kina, teatru.


10.jpg

 


Wnioskujący: Kolorowe nastolatki przy Gimnazjum nr 6 w Płocku.
Nazwa projektu: Przyroda i Ja – warsztaty plastyczno – fotograficzne ukazujące piękno „Małej ojczyzny”.
Kwota dofinansowania: 1600,00 PLN
Dotychczas wykonano: Systematycznie organizowane są warsztaty fotograficzne z panem Krasem, a w przyszłości z panią B. Matuszewską.


 

10.jpg

 Wnioskujący: Grupa „Działacze” przy Szkole Podstawowej w Słubicach.
Nazwa projektu: Umacniamy korzenie patrząc w przyszłość.
Kwota dofinansowania: 1600,00 PLN
Dotychczas wykonano: Powstał kącik europejski oraz ogłoszono konkurs pt. „Zapomniane słowa”. Odbyło się przedstawienie na Dzień Seniora i rodziców i trwają przygotowania do obchodów Dnia Ziemi. W tym celu zakupiono stroje dla uczniów. 22 maja będzie miał miejsce wieczorek wielopokoleniowy, podczas którego śpiewane będą regionalne przyśpiewki.


Wnioskujący: Koło młodych czytelników przy Szkole Podstawowej w Liszynie.
Nazwa projektu: Zaproszenie do zabawy z wierszem i piosenką.
Kwota dofinansowania: 1800,00 PLN
Dotychczas wykonano: Odbyło się 9 spotkań w bibliotece pt. „Popołudnie z książką” oraz 6 spotkań w pracowni komputerowej podczas, których trwały prace nad folderem biblioteki. Ponadto miało miejsce 5 spotkań warsztatowych „Teatrałki” w celu przygotowania przedstawienia. Warsztaty artystyczne pt. „Hocki – klocki dla każdego i małego i dużego” w celu przygotowania teatrzyku kukiełkowego. Była również zabawa „ostatkowa”.


 

10.jpg

 Wnioskujący: Koło miłośników historii przy Szkole Podstawowej w Kapturach.
Nazwa projektu: Odkrywamy ślady przeszłości naszego regionu.
Kwota dofinansowania: 1600,00 PLN
Dotychczas wykonano: Zebrano stare przedmioty codziennego użytku. Zrealizowano wycieczkę do Muzeum Ziemi Sochaczewskiej,  na Pole Bitwy nad Bzurą oraz do Muzeum Mazowieckiego. Obecnie trwa konkurs plastyczny pt. „Nasz region w przeszłości”.


 

10.jpg

 Wnioskujący: Grupa Podwórkowa Tumska 9 przy Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki.
Nazwa projektu: Gra w Zielone.
Kwota dofinansowania: 1900,00 PLN
Dotychczas wykonano: Zakupiono płotek, kwiaty, nasiona, drzewka i krzewy na podwórko.


 

10.jpg

 Wnioskujący: Grupa Talent przy Szkole Podstawowej w Świaniarach.
Nazwa projektu: Ruch, zdrowie i przyjemność.
Kwota dofinansowania: 1900,00 PLN
Dotychczas wykonano: Podczas ferii odbywały się zajęcia z judo oraz miniareobik. Brało w nich udział ponad 25 osób. Ponadto były wstępy taneczne oraz pokaz judo dla rodziców. Uczestnicy projektu od ferii ćwiczą układy taneczne na Dzień Ziemi w Słubicach.


Wnioskujący: Grupa AFRO przy Szkole Podstawowej w Przeciszewie.
Nazwa projektu: Nasza pasją taniec.
Kwota dofinansowania: 1000,00 PLN
Dotychczas wykonano: Były również warsztaty plastyczne. Opracowano 2 układy taneczne (Afro i Hinduski). Występy 19 dziewcząt obejrzała szkolna i lokalna publiczność podczas Dnia WOŚP, Babci i Dziadka.


 

10.jpg

 Wnioskujący: Gminny Ośrodek Kultury w Łącku.
Nazwa projektu: My i fotografia.
Kwota dofinansowania: 1000,00 PLN
Dotychczas wykonano: Otworzono ciemnię fotograficzną- zakupiono materiał, przyrządy, aparaty do wykonywania zdjęć metodą tradycyjną.


Wnioskujący: Stowarzyszenie „Na Rzecz Społeczności Lokalnej” w Słupnie.
Nazwa projektu: Zielone Punkty.
Kwota dofinansowania: 1400,00 PLN
Dotychczas wykonano: Wykonano projektu, mapy i tabliczek Zielonych Punktów w Słupnie i okolicach.


Wnioskujący: Grupa witaminki przy Szkole Podstawowej w Brzozowie.
Nazwa projektu: Żyjmy madzie i zdrowo, bo owocowo.
Kwota dofinansowania: 1000,00 PLN
Dotychczas wykonano: Realizację projektu rozpoczęto uroczystą akademią poświęconą zdrowiu i ochronie środowiska. Nawiązano współpracę z Grupą Producencką –IPO w celu otrzymywania jabłek dla uczniów szkoły. Zorganizowano wystawę poświęconą owocom, skąd pochodzi dany owoc, kiedy przybył do Polski itp. Następnie odbył się konkurs na omawiany temat oraz konkurs plastyczny pt. „Witaminy-źródłem zdrowia”. Na łamach miejscowej prasy ukazał się artykuł o realizacji tego programu. Miała miejsce wycieczka do zakładu produkującego koncentrat jabłkowy. Nawiązana została współpraca z Fundacją Zdrowia prof. Witolda Zatońskiego. W jej ramach odczytano referat dotyczący roli witamin w organizmie.


 

10.jpg

 Wnioskujący: Grupa Liderzy ścieżki prozdrowotnej przy Gimnazjum w Iłowie.
Nazwa projektu: Trzymaj formę ponad normę.
Kwota dofinansowania: 1400,00 PLN
Dotychczas wykonano: Odbyły się konkursy międzypokoleniowe pt. „3maj formę ponad normę”, „Życie bez nałogów” oraz zawody logiczne- „Wiem, co jem.” Układano rymowanki, reklamy na temat zdrowego trybu życia i poprawnego odżywiania się. Odbywają się zajęcia aerobiku i gimnastyki korekcyjnej. Miał miejsce turniej tenisa stołowego w kategorii dziewcząt i chłopców- Grand Prix. Ogłoszono konkurs wiedzy pt. „Zdrowy styl życia.”


10.jpg