Mediateka

2023

Płyta pn. „Pod wielkim dachem nieba”.
Zadanie publiczne pn. „Wielka sztuka w małej formie" dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego
Teledysk pn.: „Pod wielkim dachem nieba”

01. Jak (cudne manowce) - posłuchaj mp3
02. Jest już za późno, nie jest za późno - posłuchaj mp3
03. Z nim będziesz szczęśliwsza - posłuchaj mp3
04. Kim właściwie była ta piękna pani posłuchaj mp3
05. Nie Brookliński most - posłuchaj mp3
06. Opadły mgły, wstaje nowy dzień - posłuchaj mp3
07. Wędrówką życie jest człowieka - posłuchaj mp3
08. Bieszczadzkie anioły - posłuchaj mp3
09. Czarny blues o 4 nad ranem - posłuchaj mp3
10. Pieśń na wyjście (Ite missa est) - posłuchaj mp3


2023

Etiuda filmowo-teatralna "Olek Fredro czyli hrabia z fantazją wciąż" powstała w ramach projektu pn. „Wielka sztuka w małej formie” realizowanego przez Fundację „Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej - Młodzi Razem" w partnerstwie z Wydziałem Rozwoju Gospodarczego i Promocji Starostwa Powiatowego w Płocku oraz Centrum Kultury i Sportu w Radzanowie.

Scenariusz i reżyseria: Mariusz Pogonowski
Zadanie publiczne pn. „Wielka sztuka w małej formie" dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.
 
Część III
 

 Część II

Część I


2022

Płyta pn.  „Przeżyj to sam”. 
Zadanie publiczne pn. "Laboratorium Sztuki wielopokoleniowej" dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego
Teledysk pn. „Pięknie żyć"

Lista utworów:
  1. PRZEŻYJ TO SAM - posłuchaj.mp3
  2. JOLKA, JOLKA PAMIĘTASZ - posłuchaj.mp3
  3. MNIEJ NIŻ ZERO - posłuchaj.mp3
  4. KOCHAM CIĘ - posłuchaj.mp3
  5. ARAHJA - posłuchaj.mp3
  6. ZAZDROŚĆ - posłuchaj.mp3
  7. MOJA I TWOJA NADZIEJA - posłuchaj.mp3
  8. NA JEDNEJ Z DZIKICH PLAŻ - posłuchaj.mp3
  9. NIE PŁACZ EWKA - posłuchaj.mp3
  10. PIĘKNIE ŻYĆ - posłuchaj.mp3

2022

„Poradnik szczęśliwego emeryta" – 6 etiud filmowo-teatralnych
Zadanie publiczne pn. "Laboratorium Sztuki wielopokoleniowej" dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego





2022

Spot na telebimie LED pn. "Zanieczyszczenie powietrza, nadmierny hałas szkodzą zdrowiu ludzi i środowisku" - kampania edukacyjna dla ogółu społeczności.
Zadanie publiczne pn. "Zmieniamy, działamy dla czystego powietrza i mniejszego hałasu" dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego


2021

Poniższe Etiudy filmowe powstały w ramach projektu pn. „Młodzi – seniorom, seniorzy ‐ młodym” w partnerstwie z Wydziałem Rozwoju Gospodarczego i Promocji Starostwa Powiatowego w Płocku oraz Centrum Kultury i Sportu w Radzanowie.
Zadanie dofinansowano ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

 


2020

Efekty projektu „Senior 60 + w kulturze".
W projekt zaangażowani byli przede wszystkim osoby po 60 roku życia (40 osób), a także młodzi (40 osób) z gminy Radzanowo, Bodzanów, Brudzeń Duży i Bulkowo. Przeprowadziliśmy warsztaty teatralne dla tych, którzy chcieli rozwijać swoje zainteresowania związane z kulturą, teatrem, sztuką, estradą. W efekcie prowadzonych warsztatów powstał spektakl pt. „Opowieść Wigilijna - samotność...., radość ..., wybaczenie ..., miłość ...”.
Projekt dofinansowany ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.


 

Łączy nas pokój

Projekt realizowany w ramach programu LOKALNIE DLA UKRAINY realizowanego przez Federację Funduszy Lokalnych w Polsce ze środków zebranych przez pracowników firmy TechnipFMC.

Projekt powstał jako odpowiedź na potrzeby kobiet i dzieci, które uciekły ze swojego kraju w związku z bestialskim atakiem Rosji na Ukrainę. Zapewnienie im niezbędnych rzeczy np. odzieży, lekarstw oraz włączenie ich do lokalnej społeczności poprzez realizację działań edukacyjnych i integracyjnych.

Działania:

  1. Wydarzenia pn. „Łączy nas pokój !!!” którego celem jest integracja i ułatwianie kontaktów pomiędzy społecznością ukraińską a społecznością polską, oraz integracja tych społeczności z Romami z Ukrainy. Ponadto promowanie kultury polskiej, ukraińskiej i romskiej. Wydarzenie zorganizowano z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka dla dzieci i ich rodzin przebywających na terenie powiatu płockiego. W ramach tego wydarzenia zorganizowano szereg spotkań i warsztatów integracyjnych.
  2. Zakup lekarstw dla Uchodźców - przybyli Uchodźcy borykają się z chorobami przewlekłymi, co do których należy podjąć kontynuację leczenia, np. astma, cukrzyca. Są również potrzeby zakupu leków bez recepty – przeciwbólowych, przeciwgorączkowych, na problemy układu pokarmowego, infekcje, itp.
  3. Zakup odzieży dla Uchodźców – wyposażenie w niezbędną odzież dla dzieci, młodzieży i kobiet oraz mężczyzn (seniorów).

Otrzymana pomoc finansowa, została skierowana na potrzeby związane z łagodzeniem sytuacji kryzysowej na terenie powiatu płockiego.

Sfinansowano w ramach programu „Lokalnie dla Ukrainy”
realizowanego przez Federacje Funduszy Lokalnych w Polsce ze środków pracowników firmy TechnipFMC.

       

Nie ma Planety B – Bądź Eko

Celem głównym projektu jest przede wszystkim tworzenie warunków do aktywnego zdobywania wiedzy poprzez organizację zajęć edukacyjnych o tematyce ekologicznej mających na celu pogłębienie wiedzy i umiejętności młodego pokolenia z zakresu ochrony środowiska. Podnoszenie poziomu świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży z regionu powiatu płockiego i sierpeckiego, rozwijanie umiejętności zdobywania wiedzy, o tym jak postępować aby małymi krokami nauczyć się chronić i dbać o Naszą Planetę przed nadmierną eksploatacją oraz zaśmiecaniem.
Projekt ma na celu także wspieranie prawidłowego rozwoju dzieci i młodzieży poprzez zwiększenie dostępności do zajęć promujących rozwój społeczeństwa w środowisku wiejskim. Zaplanowane działania w ramach projektu mają na celu wspieranie prawidłowego rozwoju dzieci i młodzieży poprzez umożliwianie edukacji za pomocą nowoczesnych form edukacji.

W ramach zadanie zostaną przeprowadzone warsztaty ekologiczne, które będą składały się z części teoretycznej, wykładowej oraz z części praktycznej, ćwiczeniowej.

Tematyka warsztatów:
1. Jak prawidłowo segregować odpady i śmiecić mniej?
2. Ekologiczne kosmetyki i środki czystości – Zrób to sam.
3. Jak być eko - czyli 25 sposobów na ekologiczne życie.
4. W moim ekologicznym ogrodzie.

Na koniec warsztatów zostanie przeprowadzony wśród uczestników każdego spotkania konkurs wiedzy pn. "Mistrz Segregacji".
Konkurs polegał będzie na zadaniu merytorycznych pytań dot. wiedzy zdobytej podczas warsztatów z zakresu segregacji odpadów, recyklingu, oznaczenia opakowań czy kluczowych zasad życia w stylu eko.  Dla osoby, która odpowie poprawnie na wszystkie zadane pytania przez trenera edukacji ekologicznej przyznana zostanie nagroda główna – łącznie 10 nagród.
Organizatorzy planują także przyznać nagrody wyróżnienie dla dwóch osób uczestniczących w każdym spotkaniu. Łącznie 20 wyróżnień.

 
Zadanie publiczne pn. "Nie ma Planety B - bądź Eko" dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego

 

Wsparcie dla Ukraińców w naszym regionie

Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej – „Młodzi Razem” od początku wybuchu wojny w Ukrainie zaangażowana jest w organizację pomocy dla uchodźców.

Prowadzimy szereg działań i akcji pomocowych uchodźcom z Ukrainy m.in. : 

Działania edukacyjne:

Organizacja działań edukacyjnych prowadzonych na rzecz dzieci, młodzieży i dorosłych, m.in.:

- Organizacja lekcji języka polskiego – organizowali lekcje języka polskiego dla ukraińskich dzieci i dorosłych.

- Wydarzenie pn. Rock for Ukraine na stadionie Wisły Płock we współpracy z Żywiecka Fundacja Rozwoju oraz Firmą Mattel. Event poprowadził Brian Allan – szkocki muzyk, producent muzyczny, autor tekstów, wokalista i twórca projektów „Global One”.

- Zajęcia edukacyjne w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu oraz muzeach w Płocku dla dzieci ukraińskich.

- Przekazanie dzieciom ponad 100 kpl. książek w języku ukraińskim, które pozyskano z Fundacji Edukacja dla Demokracji w Warszawie;

Pomoc humanitarna:

- Organizacja zbiórek odzieży, sprzętu AGD, środków czystości, leków i wyrobów medycznych, środków higienicznych, żywności, mebli, wyposażenia mieszkań itd. – wsparcie ponad 500 osób;

- Odbiór i transport uchodźców z dwórców w Warszawie do lokali prywatnych i ośrodków na terenie powiatu płockiego;

- Organizacja Wigilii dla ok. 500 uchodźców z terenu Płocka w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku podczas której częstowali wszystkich tradycyjnymi potrawami wigilijnymi oraz dla każdej rodziny przygotowali paczki żywnościowe by mogli w dniu wigilii zorganizować w zaciszu domowym kolację wigilijną. Potrawy oraz paczki zostały przegotowane przy wsparciu wolontariuszy polskich i ukraińskich;

- Przygotowanie dla dzieci z terenu Powiatu Płockiego ok. 150 paczek świątecznych m.in. gry planszowe, zabawki, książki i słodycze, które zostały rozwiezione do szkół w Drobinie, Płocku i Łącku w których uczą się dzieci z Ukrainy oraz do ich domów.

Wsparcie psychologiczne i medyczne:

- Leczenie medyczne dla dzieci.

- Zakup lekarstw i środków medycznych;

Wsparcie socjalno-bytowe:

- Pomoc w usamodzielnieniu się poprzez pomoc w znalezieniu pracy i samodzielnego mieszkania, tak aby był to dobry początek na rozpoczęcie nowego życia. Rodziny objęte wsparciem zostały wyposażone w rzeczy typu: kołdry, poduszki, pościel, artykuły AGD itp.;

- Zakup rowerów - w ramach otrzymanej dotacji kupili 9 rowerów wraz z zabezpieczeniami przed kradzieżą dla 9 kobiet, które dojeżdżają do pracy. Są to osoby, które pracują dochodząc nawet 2 lub 3 km do pracy co było ogromnym utrudnieniem.

- Stały kontakt z osobami wymagającymi wsparcia rzeczowego oraz psychologicznego poprzez organizację spotkań m.in. z psychologiem.

     

                          

        

    

                  

 

 

   

Utworzenie ścieżki edukacyjno-przyrodniczej na terenie Zespołu Szkół nr 3 im. Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Zagrobie

Utworzenie ścieżki edukacyjno-przyrodniczej na terenie Zespołu Szkół nr 3 im. Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Zagrobie

Celem zadania jest rozwój infrastruktury służącej edukacji ekologicznej, umożliwiającej stosowanie atrakcyjnych form i metod edukacyjnych i poprawiającej bezpośredni kontakt człowieka ze środowiskiem oraz aktywizowania do działań na rzecz ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju u ponad 700 osób tj. uczestników zajęć warsztatowych i osób odwiedzających ścieżkę ukierunkowanych na potrzebę zgłębienia wiedzy z zakresu ochrony środowiska i rozwijania wrażliwości ekologicznej.

 

O projekcie mówi Iwona Marczak - Prezes Zarządu Fundacji >>> Zachęcamy do wysłuchania <<<

Dziękujemy KRDP FM za promocję naszych działań.

 

Zadanie polega na utworzeniu ścieżki edukacyjno-przyrodniczej na terenie Zespołu Szkół nr 3 w Zagrobie w gm. Bielsk, wyposażonej w 29 elementów infrastruktury tj. 8 szt. tablic poziomych i 21 sztuk tablic pionowych.

Zaprezentowane na tablicach treści w połączeniu z bezpośrednim kontaktem z okoliczną przyrodą i krajobrazem przyczynią się do głębszego poznania otaczającej fauny.

 

„Utworzenie ścieżki edukacyjno-przyrodniczej na terenie Zespołu Szkół nr 3 im. Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Zagrobie" dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 97960,00 zł 




 

 

Fundacja  "Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej
- Młodzi Razem"
KRS 0000216768
Konto: 16150016181216100315990000

09- 533 Słubice, Grzybów 1/2
BIURO w PŁOCKU:
09-400 Płock, ul. Bielska 57A
Pok. 212, II Piętro

Copyright © themescreative 2018. Wszystkie prawa zastrzeżone
Designed by themescreative.com